Tarihçe

Oralgaz Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1983 yılında Malatya’da kurulmuştur ve Türkiye’de LPG Otogaz sektörüne adım atan ilk kuruluşlardan biridir. Malatya‘da bölgesel olarak faaliyetlerine başlayan Oralgaz, böylece bölgenin ilk LPG şirketi ünvanını elde etmiştir.

İlk olarak tüp gaz ve dökme gaz alanında faaliyet gösteren Oralgaz, 1999 yılında otogaz sektörüne girerek, LPG dolumu ve satış faaliyetleri ile Türkiye’nin ilk otogaz markalarından birisi olmuştur.

Malatya’da; depolama, dolum ve taşıma lisansı ile hizmet vermekte olan kuruluşumuz, 2006 yılında Karadeniz yatırımları kapsamında açtığı Tokat/Turhal tesisi ile çok daha geniş bir hizmet ağına ulaşmıştır.

2010 yılında akaryakıt sektörüne giren Q PLUS, kısa sürede ulusal bazda üst düzey bir bilinirliğe ulaşmıştır. 2014 yılında baştan sona yenilenen markamız, oluşturulan yeni kurumsal iletişim stratejisi ile beraber, kalite standartlarını yükselterek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Geniş çaplı lojistik ağıyla hizmet veren Q PLUS, iki dolum tesisi ve 2000 m3 stoklama alanıyla, LPG temini, stoklanması, dolum ve dağıtım faaliyetlerini titizlikle gerçekleştirmektedir.

QGas, 2014 yılında Q PLUS markası ile birlikte oluşturulmuş olup sadece gaz satış hizmeti vermektedir. Q PLUS’ın olduğu tüm istasyonlarda gaz satış hizmetini üstlenen QGas, Oralgaz ailesinin temel yapı taşlarından biridir.